• Sleva

Merino overal, pyžamo. Solid Purple.

2890 Kč
1879 Kč Ušetříte 35%

Overal na spaní či domácí nošení vyrobený ze 100% merino vlny. Zářivá hluboká fialová barva.

Size
Počet

MERINO VLNA

Merino vlna je čistě přírodní materiál, bez jakýchkoli syntetických příměsí. Merino vlna je produktem stejnojmenného plemene ovcí domácích, jehož vznik je připisován španělským chovatelům, kteří křížili ovce anglických plemen s plemeny domácích ovcí v období středověku. V současné době je největším producentem merino vlny Austrálie, odkud pochází i vlna našich overalů.

Ovce plemene merino jsou chovány právě pro vysoce kvalitní jemnou vlnu, které dokážou vyprodukovat 4-6 kg ročně. Merino vlna je oceňovaná pro (mezi ostatními vlnami) unikátní vlastnosti, zejména pro její:

Měkkost a jemnost

Průměr vlákna merino vlny je až 5x menší, než je průměr lidského vlasu, je tedy dokonale pružný a ohebný a při kontaktu s pokožkou se ohýbá a neškrábe, mnohem déle si zachovává svůj tvar a neplstnatí.

Špičkové termoregulační vlastnosti

Hřejivost merino vlny resp. schopnost zachytávat teplo je způsobena šupinatou strukturou vlákna, které má na povrchu množství výstupků a „kapes“ v nichž zachytává teplo nositele. Náš overal z merino vlny vás tedy dokonale zahřeje, zároveň ale disponuje vysokou schopností pohlcování a odvodu vlhkosti. Merino vlna rychle odvádí přebytečný pot od těla ještě ve formě páry, čímž vytvoří ideální podmínky pro zachování optimální tělesné teploty. Často se tedy můžete dočíst, že merino vlna v zimě zahřeje a v létě příjemně chladí.

Antibakteriální schopnosti

Členitá struktura přírodního vlákna a vysoký podíl lanolínu a keratinu vytváří nevhodné prostředí pro bakterie, mikroby a jejich živiny. Oblečení z merino vlny proto nezapáchá ani při dlouhodobějším nošení.

Specifické funkční vlastnosti merino vlny zajišťují dokonalý pocit pohodlí a jsou zárukou zdravého spaní, proto i naše overaly Pyjamof šijeme ze 100% merino vlny.

18 ks

Specifické reference

ean13
8596346000238

Jak pečovat o merino vlnu?

Péče o naše prádlo a oblečení nebyla nikdy jednodušší. Pračka, program, čudlík, aviváž, sušička, program, čudlík, pak s prádlem do sušičky a je hotovo. Merino vlna si ale zaslouží trochu vaší péče, energie a času navíc, prodloužíte tak životnost overalu a zachováte unikátní vlastnosti merino vlny. Věnujte proto pozornost informacím níže a pokud možno se jimi při péči o overal Pyjamof řiďte. Děkujeme.


Jak prát, ždímat a sušit Pyjamof overal?

Dejte přednost ručnímu praní.
Rozhodne-li se prát v pračce, vždy zvolte program jemného praní (vlna).
Perte v ideálním případě na 30 °C, maximálně na 40 °C.
Perte vždy naruby.
Používejte pouze jemný, tekutý prací či ekologický prostředek.
Nepoužívejte sypaný prací prášek.
Nikdy nepoužívejte aviváž ani změkčovadla.
Ždímejte pouze jemně a krátce.
Nesušte v sušičce.
Ideální formou vy/sušení je overal pouze vysušit do čistého ručníku a poté vyvěsit (ne na kolíčky ani ramínko) do suchého prostředí.
Žehlit naše overaly netřeba, pokud se tak rozhodnete, pak pouze naruby, šetrně a na žehličce zvolte program na vlnu (nižší teplotu).

V případě, že jste zakoupili overal s potiskem (obrázek na hrudní části overalu) doporučuje se potištěný overal před prvním nošením vyprat, dle návodu výše. Důvodem je tvrdší ochranná vrstva potisku (film), která však po prvním vyprání zmizí.